Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

У Жовкві розпочалися дебати від DESPRO "Навіщо громадам об'єднуватися?"

30.03.2018

Учасники дебатів за допомогою спеціальних пультів голосують "за" чи "проти" об’єднання громад.

"Ми розуміємо, що на часі об’єднання населених пунктів, які досі не об’єдналися", – зізналася голова Жовківської РДА Надія Щур.

"Нам є чого вчитися, бо у нашому районі немає жодної об’єднаної громади, – підтримав її голова Яворівської РДА Орест Хлян.

"У нашому районі у перспективі мають об’єднатися п’ять громад. Ми років з 20 тісно співпрацюємо з партнерами з Польщі та інших країн, і бачимо, які можливості мають громади у децентралізованій державі", – додав голова Яворівської районної ради Володимир Сичак.

"Ми маємо досвід об’єднання кількох громад. І не зважаючи на проблеми, це є початок нового великого бачення", - підбив підсумок голова Жовківської районної ради Роман Горбань.

З таких оптимістичних заяв розпочалися публічні дебати на тему "Навіщо громадам об’єднуватися?". Організатором заходу є Швейцарсько-український проект "Підтримка децентралізації в Україні DESPRO" за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також Жовківської міської ради.

Це вже другий подібний захід DESPRO: перший пройшов минулого місяця у селищі Краснокутськ Харківської області.

За словами керівника DESPRO Оксани Гарнець, Швейцарсько-український проект проводитиме такі дебати по всій країні, аби донести до людей всебічну інформацію щодо сутності реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також щодо децентралізації владних повноважень. "Розповіді про переваги реформи мають зовсім іншу вагу, коли звучать з вуст голів об’єднаних громад з усіх регіонів України та представників місцевої громадськості", – зазначила Оксана Гарнець.

У дебатах беруть участь голови та депутати місцевих рад, представники педагогічних та медичних колективів Жовківського, Яворівського, Бродівського, Пустомитівського, Золочівського та інших районів. Серед учасників заходу також представники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради, Жовківської та Яворівської районних адміністрацій та рад, а також голови кількох об’єднаних громад Львівщини.

Експертне середовище представляє директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук. Саме він є головним адвокатом реформи, виступаючи на стороні "ЗА". Разом із ним у таборі прихильників об’єднання голова Омельницької об’єднаної сільської територіальної громади Полтавської області Олександра Шереметьєва та староста села Червона Діброва Глибоцької селищної об’єднаної територіальної громади Чернівецької області Володимир Чоботарь.

Думку, що з об’єднанням поспішати не варто, відстоюють Жовківський міський голова Петро Вихопень, заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх та Ігор Максимів, голова Асоціації місцевих рад Жовківського району, адвокат.

Дискусія, що обіцяє бути гарячою, має торкнутися перспектив розвитку освітньої сфери та сфери охорони здоров’я об’єднаної громади. Також планується обговорити можливості для активізації місцевого економічного розвитку об’єднаних громад.

У кожного присутнього у залі є спеціальний пульт, за допомогою якого він зможе голосувати на за ту чи іншу сторону дискусії. Результати голосування відразу ж виводяться на екрани. На початку заходу об’єднання громад підтримували 65% присутніх у залі, а 35% - не підтримували.

За матеріалами decentralization.gov.ua