Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Законопроект № 6466 не прийняли на догоду латифундистам?

11.12.2017
Вчора Верховна Рада повернула на доопрацювання  законопроект №6466  щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Законопроект мали прийняти у другому читанні та в цілому. Однак "За" проголосували лише 194 народних обранці, "проти" – 3, утрималися 25. Не голосували 138 депутатів. Серед тих, хто не голосував – народні депутати, які представляють партію Київського міського голови Віталія Кличка, який водночас є головою Асоціації міст України.

Така позиція є несподіваною ще й тому, що 4 грудня Віталій Кличко під час свого виступу на урочистому засіданні комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування з нагоди Дня місцевого самоврядування заявив: "Верховна Рада Україна повинна невідкладно ухвалити пакет законів, які мають забезпечити подальший розвиток місцевого самоврядування".

Про думку з цього приводу, про причини того, чому слова не співпадають з діями, портал "Децентралізація" розпитав народного депутата Миколу Федорука, який представляв з трибуни законопроект.

- Після цього ганебного голосування я привітав Віталія Кличка з трибуни Верховної Ради з Днем місцевого самоврядування і "подякував" йому за те, що його партія провалила прийняття такого важливого законопроекту, – зазначив Микола Федорук. – Чому "ударівці" так вчинили, я сказати не можу – про це треба питати у них самих. Особливо цікаво було б почути думку представника голови Асоціації міст України у парламенті. Можу висловити припущення, що законопроект № 6466 провалили на догоду латифундистам, тобто великим землевласникам. Адже після того, як землі довколишніх сільських рад будуть приєднані до великих міст у рамках ОТГ, вартість цих земель різко зросте. І за її оренду великим землевласникам доведеться платити набагато більше. Це моя суб’єктивна думка. Що стосується "Батьківщини", представники якої утрималися або не голосували, то тут все просто. Фракція зацікавлена у проведенні перевиборів у містах обласного значення, бо у цілій Україні не має жодного міського голови. Таким чином для "Батьківщини" вибори є шансом отримати кілька важливих посад у містах.

За словами Миколи Федорука, законопроект буде поставлений на голосування ще раз. При цьому пан Микола розраховує на активну позицію громадськості, яка тиснутиме та тих, хто утрималися від голосування.

- Заручниками цієї ситуаціє стали кількасот громад, – розповів Микола Федорук. – Причому деякі з них вже подали документи до ЦВК. Центральна виборча комісія не оголошувала вибори у цих громадах, бо теж чекала на прийняття цього законопроекту. Подальше зволікання з його прийняттям може призвести до того, що об’єднані територіальні громади охоплять всю територію довкола міст, позбавивши їх можливостей розвитку.

За матеріалами decentralization.gov.ua