Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Тендер на створення офіційного веб-порталу Державної регіональної політики, дедлайн 04.06.18

Читати повністю

Не вказано

Конкурс публікацій, що ґрунтуються на матеріалах, підготовлених за участі Групи радників з впровадження ДРП в Україні Програми "U-LEAD з Європою"

Читати повністю

Конкурс публікацій, що ґрунтуються на матеріалах, підготовлених за участі провідних фахівців Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми "U-LEAD з Європою"

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Партнери

 
 
 • УАРОР

  Українська асоціація районних та обласних рад

 • АМУ

  Асоціація міст України

 • ВАССР

  Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

 • Мінрегіон

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

 • komsamovr

  Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

 • www.narda.org.ua

  Асоціація агенцій регіонального розвитку України

 • www.coe.kiev.ua

  Офіс Ради Європи в Україні

 • DESPRO

  Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

 • ІГС

  Інститут громадянського суспільства

 • АММУ

  Асоціація малих міст України

 • НАДУ

  Національна академія державного управління при Президентові України

 • Відродження

  Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

 • УНЦПД

  Український незалежний центр політичних досліджень

 • ЦППР

  Центр політико-правових реформ

 • Мережа центрів

  Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

 • НАСДСУ

  Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

 • Ресурсний центр

  Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Закриті вертикальні ферми зі світлодіодами замість сонця

09.03.2017
Закриті вертикальні ферми зі світлодіодами замість сонця і живильним розчином замість ґрунту дозволяють скорочувати витрати води на 95% і уникати пестицидів. Органічні рослинництво поступається ері пост-органіки з її рекордними врожаями і екологічною системою вирощування і поливу.

Сучасні ферми все більше нагадують дата-центри: розумні датчики аналізують ґрунт, стан рослин і рівень освітлення, системи поливу і підживлення добривами включаються автоматично, а людина в цьому середовищі відіграє другорядну роль. Комп'ютерні системи одночасно обробляють великі обсяги даних і постійно адаптують умови зростання овочів і трав.

Одна з найбільших компаній по будівництву вертикальних ферм AeroFarms використовує алгоритми для оцінки типу і інтенсивності світла, вмісту поживних речовин, температури, зволоженості і рівня CO2. На основі цих відомостей компанія створює ідеальний рецепт для вирощування врожаю.

Контрольована середовище не схильна до сезонах і примх погоди, тому стартап збирає 30 врожаїв на рік. Як повідомляє BuzzFeed, ферма AeroFarms в Ньюарку дозволяють щорічно збирати більше 900 тис. Кг овочів. Компанія вже залучила $ 50 млн, хоча тренд тільки почав набирати популярність.

У лютому стартап Bowery Farming, який залучив $ 7,5 млн початкових інвестицій, почав продавати листові овочі в відомої мережі Whole Foods і надавати їх ресторанам. За словами глави компанії Ірвінга Фейна, компанія виробляє в 100 разів більше продукції на одному квадратному футі, ніж звичайна ферма. Ферми Bowery не тільки обладнані розумними датчиками - вони автоматизовані настільки, наскільки це можливо.

Підживлення рослин проводиться за принципом гідропоніки, завдяки чому ферма витрачає на 95% менше води і обходиться без пестицидів і хімікатів.

Продукти футуристичних ферм розраховані на заможних цінителів корисної їжі, тому і ціни компанії призначають відповідні. Упаковка зелені AeroFarms коштує $ 3,99, упаковка Bowery Farming - $ 3,49. Компаніям доводиться конкурувати з дешевими виробниками продуктів. Це змушує стартапи шукати нові шляхи. Так AeroFarms планує вирощувати не тільки листові овочі, але і ягоди, перець і огірки.

Вертикальні ферми з'являються в Японії, Бельгії, Швеції та Німеччини. Їх творці сподіваються сформувати систему, яка зможе прогодувати населення Земл - до 2100 року воно досягне 11 млрд. Однак експерти налаштовані не дуже оптимістично. Співзасновниця організації Food Tank і активістка Даніель Ньеренберг вважає, що вертикальні ферми не зможуть прогодувати великі міста. На фермах такого типу недостатньо місця для вирощування зернових культур, а саме вони становлять основу раціону більшості людей.

Джерело: hightech.fm