Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Завершилась серія тренінгів для активістів громадського руху Коломийщини

17.05.2017
Цими днями завершилася серія тренінгових навчань у рамках проекту АЕРК "Об’єднані територіальні громади Коломийщини: створення нових можливостей для вирішення старих проблем" ("Uniting the Communities in Kolomyya region: Creating New Opportunities for Solving Old Problems").

Для участі в тренінгах були запрошені представники чотирьох новоутворених об’єднаних територіальних громад Коломийщини. Активними учасниками навчань стали представники місцевого самоврядування, депутати та активісти громадського руху Печеніжинської, П'ядицької, Нижньовербізької і Матеївецької ОТГ, а також ряду інших організацій громадянського суспільства Коломийщини.

Тренінговий курс складався з чотирьох навчальних дводенних сесій, був досить насичений та, що не менш важливо, корисний для учасників. Кваліфіковані тренери навчали учасників основам стратегічного планування та комунікаційної стратегії в місцевих громадах, можливостей створення і підтримки розвитку організацій громадянського суспільства та окремих ініціативних груп. Учасники ознайомились з формами неурядових організацій, їх класифікацією та видами. Також значна увага приділялась вивченню необхідних установчих документів та законодавчих вимог під час реєстрації громадського об’єднання. Вивчались питання оподаткування НУО, трудових відносин в НУО, а також всіх видів звітності  в процесі діяльності НУО. Значна частина матеріалів тренінгів стосувалась вивчення основ фандрайзингу та особливостей управління проектним циклом, тобто засад проектного менеджменту.

На даний час, окрім теоретичних знань, громади вже отримали й перші практичні здобутки. Зокрема, дві громади - Нижньовербізька і Матеївецька  за участі та сприяння Асоціації економічного розвитку Коломийщини були відібрані в другий тур програми підтримки місцевого самоврядування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – "Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності" (DOBRE).

Також АЕРК спільно з представниками Матеївецької ОТГ підготували проект до Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) за тематикою підтримки фермерів та сільськогосподарських виробників. На даний час є зацікавленість цим проектом американською стороною.

Окрім того, за участі АЕРК, ще 4 проектні пропозиції підготовлені для подачі на фінансування до різних  донорських програм. Зокрема, Печеніжинській громаді надали лист підтримки та гарантуємо сприяння до підготовленого проекту до  Посольства Канади в Україні.

Реалізація проекту "Об’єднані територіальні громади Коломийщини: створення нових можливостей для вирішення старих проблем" стала можливою завдяки співпраці добровольця Корпусу Миру США в Україні Майкла Хатчісона та Асоціації економічного розвитку Коломийщини. Фінансову підтримку діяльності забезпечує Корпус Миру США в рамках програми SPA-грантів, яка орієнтована на залучення у місцеві громади додаткового фінансування для вирішення проблем у громадах, які, за визначенням американських волонтерів, є актуальними та потребують вирішення.

За матеріалами www.aedk.com.ua