Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Земельна реформа – як невід’ємна частина децентралізації влади

31.08.2017

На базі Запорізького ВП Центр розвитку місцевого самоврядування пройшов семінар для голів об’єднаних територіальних громад Запорізької області присвячений земельній реформі в Україні. Захід зібрав переважну більшості голів громад регіону, а список спікерів семінару включав в себе представників різних гілок державної та регіональної влади, обласних та міжнародних експертів в питаннях земельних відносин.

Відкриваючи захід директор Центру Олександр Свистун підкреслив, що земельні питання є одними з головних в життєдіяльності громад. Потрібне чітке орієнтування в тих нововведеннях, які прогнозуються в нормативній базі щодо розпорядженням землею. Він підкреслив, що Центр розвитку місцевого самоврядування системно займається актуальними питаннями земельної сфери та надає всю необхідну консультативну підтримку громадам. За його словами даний семінар став черговим в циклі заходів присвячених земельній реформі. Експерт Центру Аскад Ашурбеков акцентував увагу, що необхідно формувати єдину базу суб’єктів, що займаються земельними питаннями та налагоджувати між ними дієву співпрацю.

Вже традиційно для заходів з децентралізації та регіонального розвитку участь у відкриті приняла заступник голови – керівник апарату Запорізької ОДА Зінаїда Бойко, яка наголосила на необхідності якомога більш тісної співпраці обласної адміністрації та громад в земельній сфері. Вона зупинилася на розробленому Мінрегіоном законопроекті щодо розпорядженням землею за межами населених пунктів. За її словами прийняття цього Законопроекту суттєво підвищить економічну спроможність та фінансовий потенціал ОТГ.

Позицію державної влади та механізми співпраці громадами окремо висвітлили директор Департаменту агропромислового розвитку Вадим Фіоктістов та Яна Декобаєва – перший заступник начальника – в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру.

З урахуванням того, що на цьогорічному інвестиційному форумs InCoForum – 2017 окрема увага буде приділена інвестиційній привабливості об’єднаних територіальних громад надактуальним став виступ начальника Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Артура Бойко. Він презентував перший інвестиційний паспорт ОТГ – пілотною стала Веселівська громада. Також було зроблено акцент, що до старту Форуму його підрозділом будуть підготовані паспорти всіх громад області.

Про перспективи створення маркетингових груп в об’єднаних територіальних громадах присутнім розповів Владислав Карпенко – експерт з питань розвитку бізнесу в сільській місцевості Проекту USAID "Підтримка аграрного і сільського розвитку".

Актуальні питання розвитку сільських територій висвітлила в своїй доповіді "Можливості та перспективи регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі "Сільське подвір’я" голова фонду "Сільське подвір’я", депутат Запорізької обласної ради Людмила Любім.

Окремо на питаннях містобудування та гострої необхідності цієї роботи в громадах зупинився Олександр Билим – начальник Управління містобудування та архітектури Запорізької ОДА.

За матеріалами decentralization.gov.ua