Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Жданівська ОТГ досягає успіхів завдяки спільним зусиллям влади, громади та інвесторів

05.10.2018

На цьому наголосив заступник голови ОДА Олександр Крученюк, відвідавши 3 жовтня  Жданівську об’єднану територіальну громаду Хмільницького району із робочою поїздкою.

"Ми бачимо сьогодні завершальну стадію реалізації трьохстороннього проекту по відновленню дорожнього покриття в Жданівській ОТГ, а саме дороги "Хмільник-Війтівці" на відрізку від с. Війтівці до Любарської траси,- прокоментував посадовець.-У цьому проекті бере участь влада, об’єднана громада та приватний бізнес,  розташований на території даної ОТГ. Участь громади стала можливою завдяки децентралізації, яка дозволяє накопичувати та використовувати значний фінансовий ресурс для співфінансування проектів. Із 627 млн. грн., які надійшли до обласного бюджету на ремонт доріг  та відновлення дорожнього покриття у районах області,на Жданівську ОТГ було виділено 4млн. 300 тис. грн.; з бюджету об’єднаної громади виділили 1 млн. грн.,і що особливо приємно, - долучився бізнес: понад 4,5 млн. виділила агрофірма "АСТАРТА- Київ", розташована на території громади".

Спільні зусилля влади і громади дозволили здійснити проект загальною вартістю 9 млн. 800 тис. грн. та відремонтувати близько 11 км. доріг. Роботи виконуються працівниками обласного управління автомобільних доріг.

"Це дає можливість залучати бізнес на дану територію, покращити логістику та здешевити собівартість продукції, яка тут виробляється, але найосновніше – створення комфортних умов для людей",- підкреслив Олександр Крученюк.

"Як є гарна дорога,то є життя в громаді,- радіє сільський голова Жданівської ОТГ Станіслава Ядвіжина. -  Ми об’єдналися в грудні 2016 року, і вже з першого року існування ОТГ ми поставили завдання: рік за роком поступово у кожному селі робити ремонти комунальних доріг. Минулого року заасфальтували 1км  дороги у с. Дібрівка. Цього року, завдяки обласній владі,  нам виділили 743 тис. грн. на умовах співфінансування для ремонту дороги у с. Качанівка. А вже через кілька тижнів ми завершуємо спільний тристоронній проект по ремонту 11 км  дороги, яка йде через нашу громаду і була у вкрай поганому стані".

Генеральний директор ТОВ "Хмільницьке" (яке входить до агропромхолдингу "АСТАРТА- Київ")  Вадим Скрипник зауважив: "Ми інвестуємо кошти не лише в ремонт доріг,  основний наш фокус діяльності – допомога об’єктам соціальної сфери: школам, садочкам, будинкам культури. Роботи ж по відновленню дорожнього полотна ми розпочали  зовсім недавно і це наш перший досить великий проект у співфінансуванні з громадою, який ми продовжуватимемо і в наступні роки. Села Жданівка, Качанівка, Семки- це територія,на якій розташована наша агрофірма, що дає роботу близько1000 чол. На цих землях проживають понад 3 тис. пайовиків – наших партнерів, тож зізнаюсь – було відчуття певної незавершеності, коли добираючись вранці до роботи, бачив дітей, які йдуть до відремонтованих нами шкіл та садочків у високих гумових чоботах через баюри та калюжі. Відтак, ми з радістю відгукнулися на пропозицію влади та ОТГ у співфінансуванні ремонту дороги. Цьогоріч агрофірма  разом із Жданівським цукровим заводом виділили на місцеві дороги 4 млн.800 тис. грн.,тож з обласною державною адміністрацією ми цьогоріч спрацювали приблизно 50:50%.".

Приклад  Жданівської ОТГ є  достойною ілюстрацією того, як можна спільними зусиллями досягти успіху та створити комфортні умови для проживання людей.

За матерілами www.vin.gov.ua