All-Ukrainian Network of experts and practitioners
on regional and local development

Services in regions

Editor's choice

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Show full text

Не вказано

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Show full text

Не вказано

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Show full text

Не вказано

Partners

 
 
  • УАРОР

    Ukrainian Association of Rayon and Regional Councils

  • АМУ

    Association of Ukrainian Cities

  • ВАССР

    All-Ukrainian Association of Village and Settlement Councils

  • Мінрегіон

    Ministry of Regional Development, Construction and Housing and Communal Services of Ukraine

  • komsamovr

    Secretariate of Committee on State Building, Regional Policy and Local Self-Government of the Verkhovna Rada of Ukraine

  • www.narda.org.ua

    National Association of Regional Development Agencies

  • www.coe.kiev.ua

    Office of the Representative of the Secretary General in Ukraine

  • DESPRO

    Swiss-Ukrainian project «Decentralization Support in Ukraine» DESPRO

  • ІГС

    Civil Society Institute

  • АММУ

    Association of Small Towns of Ukraine

  • НАДУ

    National Academy for Public Administration under the President of Ukraine

  • Відродження

    Program Initiatives «Democratic Practice» of International Renaissance Foundation

  • УНЦПД

    Ukrainian Center for Independent Political Research

  • ЦППР

    Centre of Policy and Legal Reform

  • Мережа центрів

    Public Union Network of legal information and consultation

  • НАСДСУ

    National Association of Agricultural Advisory Services of Ukraine

  • Ресурсний центр

    Center for Knowledge Management «Resource Center for Sustainable Local Development»

Проект з розвитку сільського/зеленого туризму

Проект «Image Mapping» спрямований на підвищення в'їзного сільського туризму малих громад шляхом розкриття їх автентичності та популяризації їхньої культурної та природної спадщини, стимулювання міжгалузевої співпраці людей та організацій для збільшення потенціалу туризму і запуск міжкультурного діалогу. В даний момент проект реалізується в Україні громадською організацією «Центр розвитку Пангея Ультіма».

Проект було розпочато в грудні 2015 року. Тоді він був обраний Міністерством молоді і спорту України як краща молодіжна ініціатива року Вінницької області для участі у форумі «Реформи та інновації молодіжної сфери». З тих пір в 2016–2017 роках діяльність проекту значно зросла, зокрема, завдяки підтримці з боку «Фонду місцевої співпраці» посольства Фінляндії в Україні. Проект активно використовує інструменти міжнародної волонтерської мобільності EVS Програми Еразмус Плюс і робочих таборів.

Ресурси на виконання проекту залучаються з різних джерел – від міжнародних фондів до краудфандингу та місцевих коштів. Волонтери міжнародних волонтерських програм долучаються до заходів і організатори часто співпрацюють із іншими громадськими об’єднаннями. Також проект активно залучає місцеві мас-медіа.

Для роботи проекту обирається сільська місцевість та інші дрібні або віддалені громади. Етнічна оригінальність або багата історична та природна спадщина є поштовхом до вибору місця проведення Точкової Акції проекту. Так само громада повинна мати активне коло осіб, зацікавлених у покращені в'їзного сільського туризму.

«Image Mapping» використовує аудіо-візуальну роботу, медіа та інші творчі ініціативи для популяризації окремих громад. Учасники проекту буквально вивчають і висвітлюють своїми роботами яскраві компоненти культурної, етнічної та природної спадщини малих громад, також активісти проекту розробляють «мапи» місцевості і відокремлюють конкретні місця, що представляють інтерес, за допомогою творчих маршрутів, які називаються «Маршрути Живих Картин», встановлюючи рамки і лавки в цих неординарних локаціях – це та ідея, яка дала проекту свою назву.

Паралельно з Точковими Акціями в сільських громадах, проектна група здійснює заходи, що спрямовані на просування зеленого/сільського туризму і нарощування потенціалу її суб'єктів в цілому: сільських активістів, власників садиб, публічних представників місцевих громад. Це включає в себе форуми, тренінги, круглі столи тощо.

«Image Mapping» – це робоча методика, яка може бути відтворена у багатьох цікавих і активних громадах. Саме тому ми звертаємося до всіх зацікавлених сторін приєднатися до нашої концепції проекту та допомогти в розкритті унікальної автентичності нашої землі!

Проект «Image Mapping» просуває сільський туризм як цікаву альтернативу більш популярним видам туризму та як шлях до економічного зростання малих громад. В межах проекту проводяться тематичні заходи для людей, що залучені у цей сектор, регіональні тренінги для представників сільських громад та численні презентації напрацювань в межах окремих акцій.

В громадах проектна команда заручається підтримкою місцевого населення. Дуже важливим є те, що представники як влади, так і бізнесу та місцеві активісти залучаються в діяльність, адже сам туризм є системною сферою, що об’єднує багатьох активістів. Це стимулює діалог та співпрацю між ключовими особами, що приймають участь у розвитку власних громад.

Якщо ви представляєте невелику сільську громаду, або відчуваєте ентузіазм з приводу просування спадщини сільської місцевості, або залучені в розвиток сільського туризму в даному регіоні, або представляєте фонд, який займається розвитком сільської місцевості, то ви можете долучитись наступним чином:

  1. сприяти проведенню Точкових Акцій в окремих громадах, що включає виготовлення маршруту «Живих Картин», виготовлення медіа-матеріалів про громаду нашими активістами, реалізація інших заходів, які допомагають підвищити потенціал сільського туризму і стимулюють місцеву громадську активність;
  2. надати нам для публікації на нашому сайті www.imagemapping.org медіа матеріали про вашу сільську місцевість з туристичним призначенням;
  3. пожертвувати ресурси задля підтримки можливості нами впроваджувати концепцію проекту, реалізовувати заходи і, таким чином, досягти основні цілі проекту.

Cтаття опублікована у часописі РЕГІОНЕТ "Стратегія розвитку" №4