Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

DESPRO поглиблює діяльність на території Сумської області

18.01.2018
Сумська область демонструє активність у процесі реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Якщо на початку реформи, у 2015 році, в області було створено лише одну об’єднану територіальну громаду (ОТГ), то вже на 1 січня 2018 року на Сумщині сформували 28 ОТГ. Це говорить про те, що і населення регіону, і владні структури розуміють важливість та необхідність реалізації завдань децентралізації, які, за великим рахунком, спрямовані на підвищення якості базових послуг для населення, місцевий економічний розвиток і покращення добробуту людей. Про це сказала Оксана Гарнець, керівник швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO, перебуваючи з робочим візитом на Сумщині.

За її словами, активність області в процесі децентралізації привернула увагу проекту DESPRO, який вже більше 10 років впроваджує в Україні проекти, спрямовані на організацію якісних і доступних публічних послуг у тісній співпраці з громадами та місцевою владою.

"Сумщина демонструє готовність до змін. Майже три сотні місцевих рад сформували 28 об’єднаних громад. Вважаю, що це не просто статистика, а доленосні рішення цих громад. Вони взяли на себе відповідальність за розвиток своїх територій, і це викликає повагу та бажання всебічно підтримати такі ініціативи", - сказала Оксана Гарнець на зустрічі з керівництвом Сумської області.

В рамках візиту було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між  проектом DESPRO, Сумською обласною державною адміністрацією та Сумською обласною радою. Документ стане основою для подальшого втілення на території регіону конкретних проектів, які підтримує DESPRO

За словами тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Олександра Марченка, фінансування, яке надає області проект DESPRO, має надзвичайно важливе значення. Зокрема, протягом другої та третьої фаз Проекту в Сумській області було реалізовано 25 проектів громад із "сільського водопостачання", в рамках яких побудовано 253 км водопровідних мереж, відновлено 17 джерел водопостачання (башти та свердловини). Також в області реалізовувалися проекти щодо інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами, сільського водовідведення тощо.

"За час співпраці з DESPRO загальна вартість проектів громад в Сумській області склала 38,5 мільйона гривень", – зазначив Олександр Марченко. – Наразі, я впевнений, завдяки Меморандуму робота із громадами області поглибиться". .

Привітав поглиблення співпраці і голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

"Обласна рада своїм першочерговим завданням вбачає комплексний розвиток територій регіону. А регіон – це громади. Чим кращі у них будуть умови для життя, тим комфортніше для населення. За багаторічний період роботи з DESPRO спільними зусиллями було виконано багато роботи. 25 проектів, спрямованих тільки на водопостачання в селах області та два "міських" проекти - в Кролевці і Ромнах. А це сотні кілометрів водопроводу. Також на Сумщині були реалізовані дуже важливі проекти з утилізації твердих побутових відходів. Звичайно, велику подяку треба висловити і громадам, які в рамках співфінансування працювали з DESPRO і, таким чином, поліпшили системи водопостачання на своїх територіях, змогли вирішити проблему утилізації сміття." - сказав Володимир Токар.

Водночас було підписано Меморандуми про співпрацю між DESPRO та Березівською і Шалигінською об’єднаними територіальними громадами. В обидвох випадках передбачається спрямування зусиль сторін на зміцнення інституційного та організаційного потенціалу ОТГ для ефективного забезпечення надання послуг водопостачання та водовідведення на основі інноваційних моделей та кращих практик надання децентралізованих публічних послуг.

За матеріалами despro.org.ua