All-Ukrainian Network of experts and practitioners
on regional and local development

Services in regions

Editor's choice

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Show full text

Не вказано

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Show full text

Не вказано

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Show full text

Не вказано

Partners

 
 
  • УАРОР

    Ukrainian Association of Rayon and Regional Councils

  • АМУ

    Association of Ukrainian Cities

  • ВАССР

    All-Ukrainian Association of Village and Settlement Councils

  • Мінрегіон

    Ministry of Regional Development, Construction and Housing and Communal Services of Ukraine

  • komsamovr

    Secretariate of Committee on State Building, Regional Policy and Local Self-Government of the Verkhovna Rada of Ukraine

  • www.narda.org.ua

    National Association of Regional Development Agencies

  • www.coe.kiev.ua

    Office of the Representative of the Secretary General in Ukraine

  • DESPRO

    Swiss-Ukrainian project «Decentralization Support in Ukraine» DESPRO

  • ІГС

    Civil Society Institute

  • АММУ

    Association of Small Towns of Ukraine

  • НАДУ

    National Academy for Public Administration under the President of Ukraine

  • Відродження

    Program Initiatives «Democratic Practice» of International Renaissance Foundation

  • УНЦПД

    Ukrainian Center for Independent Political Research

  • ЦППР

    Centre of Policy and Legal Reform

  • Мережа центрів

    Public Union Network of legal information and consultation

  • НАСДСУ

    National Association of Agricultural Advisory Services of Ukraine

  • Ресурсний центр

    Center for Knowledge Management «Resource Center for Sustainable Local Development»

Об'єднані громади є "теплицями" для малого та середнього бізнесу, - Бенедикт Геррманн

09.07.2018

Об’єднані територіальні громади в Україні є своєрідними “теплицями”, де малий та середній бізнес отримує сприятливі умови для росту. Саме тому дуже важливою є комунікаційна робота в громадах, у тому числі з бізнесом. На цьому наголосив перший секретар Представництва ЄС з питань децентралізації та секторальних реформ Бенедикт Геррманн під час тренінгу-семінару у Києві на тему “Інформаційне висвітлення діяльності ОМС на офіційному сайті, у ЗМІ, соціальних мережах: методи, техніки та технології”, повідомляє Укрінформ.

“Під час спілкування з малим та середнім бізнесом, які працюють у нових громадах, я отримую позитивні відгуки. Вони кажуть що, це реально добре. І тому об’єднані територіальні громади — це той “бізнес-хаб”, та “теплиця”, де малий та середній бізнес може нормально рости. І тут дуже важлива роль комунікації”, - заявив він.

За словами Геррманна, він - “фанат” української децентралізації: “Ніхто не очікував три роки тому, що буде такий колосальний прогрес. Це - факт”.

Європейський дипломат зазначив, що керівництво ОТГ має максимально ефективно використовувати нові інструменти, які вони отримали, і приділяти велику увагу саме розвитку малого та середнього бізнесу. “Саме ви - місцеві громади - можете допомогти малому та середньому бізнесу. Децентралізація — один з головний поштовхів для розвитку бізнесу на місцевому рівні”, - заявив Геррманн, звертаючись до присутніх представників органів місцевого самоврядування.

Окремо він зазначив на важливості комунікації з діаспорою за кордоном для розвитку громад. “Діаспора — це золотий капітал будь-якої з громади”, - наголосив дипломат, вказавши на важливість залучення українців за кордоном для налагодження бізнес-контактів з іноземними партнерами, організації різноманітних проектів та програм, прямих інвестицій в громаду тощо.

Перший секретар Представництва ЄС з питань децентралізації та секторальних реформ також повідомив, що з провадженням децентралізації в Україні інвестиціями в країну стали цікавитися ще більше представників європейського малого та середнього бізнесу. “Представники малого та середнього бізнесу із країн з ЄС починають цікавитися можливостями розвитку свого бізнесу в Україні. Вони розуміють, що ОТГ — це особливо цікаве місце для інвестицій, бо це потенціал для нового партнерства”, - сказав він.

Говорячи про шляхи побудови комунікації в громадах, європейський дипломат закликав українських представників бути креативними, не завжди копіювати чужий досвід і дивитися на власні реалії. “Ви, українці, робите такі цікаві інновації, яких у нас немає. Не завжди намагайтеся брати те, що в нас. Prozorro — такого по всьому світу немає, медреформа і електронний кабінет — я був би радий, якби у нас таке було. Urban Space в Івано-Франківську - знову ж таки, це українська фішка... І тому треба не дуже копіювати наші приклади, потрібно бути інноваційними. Можливо, ви впровадите якісь нові форми комунікацій”, - заявив він.

За матеріалами decentralization.gov.ua