Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Конуси для дерев, які збільшують урожай, — винахід фермера з США

20.06.2017
Фермер з Америки винайшов цікавий спосіб збільшення врожаю — особливі конуси для дерев, які захищають рослини від вітру та втрати вологи, прискорюють розвиток і підвищують ефективність підгодівлі.

Якщо у вас є сад або город, ви знаєте, як багато часу доводиться проводити на ділянці, щоб отримувати хороший врожай протягом усього сезону. Рослини постійно потребують своєчасного догляду — полив, внесення добрив, захист від шкідників і бур'янів тощо. Все це потребує багато часу і сил.

Застосовуючи принципи органічного землеробства, можна в рази скоротити ці витрати. Наприклад, не орати землю з оборотом пласта, а рихлити тільки зверху; мульчувати грунт замість щоденної боротьби з бур'янами; висівати сидерати замість закладення мінеральних добрив. Ці та інші прості прийоми, засновані на мінімальному втручанні у природу і підтримці її природних захисних механізмів, вже не перший рік успішно застосовують городники.

Фермер Джон Дж. Джорджес (John G. Georges) винайшов незвичайний засіб, яке допоможе багатьом садівникам. Він являє собою контейнер-конус під назвою Tree T-PEE, більш схожий на перевернутий горщик для рослин. Його встановлюють біля основи дерев так, щоб стовбур молодого дерева виходив з отвору на вершині контейнера-конуса. Матеріал Tree T-PEE — 100% перероблений пластик, і він може прослужити більше 20 років.

Висота конуса 38 см, ширина — більше 50 см. Tree T-PEE буває чорного і білого кольорів, залежно від клімату вирощування дерев. Чорні конуси використовують для дерев, які ростуть у теплих і тропічних середовищах. Наприклад, для цитрусових. Чорне Tree T-PEE поглинає тепло, підвищуючи температуру на 12 градусів навколо основи дерева. Білий Tree T-PEE — для дерев, які погано переносять гарячий, тропічний клімат і потребують захисту від перегріву.

Спочатку це пристрій використовувався для збереження молодих дерев від замерзання. У ті роки Джон допомагав своєму батькові на великій фермі у Флориді, де вони вирощували цитрусові дерева. Він зауважив, що такий конус оберігає дерева від заморозків, але встановлювати його кожного разу було дуже клопітно. Але як бути, якщо вдень рослинам потрібен полив і сонячне тепло, а вночі — захист?

Джон вирішив удосконалити конус, додавши в нього систему поливу і подачі добрив до рослини. У Tree T-PEE розпорошується 5 галонів (близько 19 л) води. Вода направляється до коріння, що економить приблизно 90% води в порівнянні з традиційною практикою поливу. Пристрій допомагає економити і добрива: з Tree T-PEE їх потрібно на 75% менше.

Волога оптимально живить рослину, і за рік довжина коренів зростає від 18 до 23 см. Конус не пропускає світло, тому у пристовбурному колі не ростуть бур'яни. При цьому він стійкий і може витримати вітер до 97 км / ч.

Конус можна використовувати для більшості видів рослин: всі цитрусові і горіхові, персик, вишня, яблуня, ожина, чорниця та інші. Підійде Tree T-PEE і для вирощування помідорів.

За матеріалами www.epochtimes.com.ua