Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
 • УАРОР

  Українська асоціація районних та обласних рад

 • АМУ

  Асоціація міст України

 • ВАССР

  Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

 • Мінрегіон

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

 • komsamovr

  Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

 • www.narda.org.ua

  Асоціація агенцій регіонального розвитку України

 • www.coe.kiev.ua

  Офіс Ради Європи в Україні

 • DESPRO

  Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

 • ІГС

  Інститут громадянського суспільства

 • АММУ

  Асоціація малих міст України

 • НАДУ

  Національна академія державного управління при Президентові України

 • Відродження

  Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

 • УНЦПД

  Український незалежний центр політичних досліджень

 • ЦППР

  Центр політико-правових реформ

 • Мережа центрів

  Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

 • НАСДСУ

  Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

 • Ресурсний центр

  Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Успіхи децентралізації: досвід Княгининівської ОТГ

29.11.2018

Майже два роки тому на Волині створено Княгининівську об’єднану територіальну громаду. Зміни в житті відчутні настільки, що нині її називають маленькою Європою. Все це стало можливим завдяки реформі децентралізації, яку ще в 2014 році започаткував Президент України Петро Порошенко. Тож про здобутки та плани на майбутнє розповіла голова Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб сьогодні, 29 листопада 2018 року, під час засідання Ради регіонального розвитку Волинської області.

За її словами, до складу Княгининівсьвої об’єднаної територіальної громади входить 9 населених пунктів та фактично проживає понад 12 тис. населення. За час існування громади вже вдалося зробити чимало. Зокрема, гордістю ОТГ без перебільшення є стадіон в селі Княгининок, побудований у 2018 році. Між іншим, його відзначив навіть Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Як результат, увагу місцевої молоді вдалося привернути до спорту. В той же час, стикнулися з іншою проблемою – стадіон вже не вміщає всіх охочих. Тож серед планів на 2019 рік – будівництво нових об’єктів спортивної інфраструктури в селах Рокині та Милуші.

Ще один напрям роботи голови Княгининівської ОТГ – екологічний. Тим паче, що на території громади, поблизу села Брище, розташований полігон твердих побутових відходів. Аби й надалі не забруднювати навколишнє середовище, працюють над проектом будівництва сміттєпереробного заводу. Серед потенційних інвесторів – голландська фірма. Перепоною ж для створення заводу Олена Твердохліб називає недосконале екологічне законодавство, над змінами до якого нині працюють у Верховній Раді України. Окрім того, громада вже придбала для власних потреб сміттєвоз, створюють майданчики для роздільного збору сміття, а також активно проводять роз’яснювальну роботу серед населення.

Поруч із тим, за два останні роки активно ремонтували заклади освіти та культури, що розташовані в ОТГ, а також облаштовували інфраструктуру. Нині триває перехід закладів бюджетної сфери на альтернативні види палива тощо.

Нагадаємо, що Княгинінівська ОТГ – одна з чотирьох громад України, яка брала участь в телевізійному проекті "Громада на мільйон".

– Ми дуже активна громада! Ми відкриті, ми прозорі. Все про нас можна побачити в Інтернеті. Саме завдяки участі в проекті "Громада на мільйон" вдалося підняти місцевих жителів. Пасивність, яка була в 2015 році, зневіра в житті, в цікавому розвитку громади, зникла. На сьогодні жителі стали надзвичайно активними. Ми постійно спілкуємося завдяки новітнім технологіям. Голова стала доступною не лише в кабінеті, а й в Інтернеті та телефоні, – наголошує Олена Твердохліб.

Що ж стосується планів на 2019 рік, то серед пріоритетів – екологія та дороги, будівництво водопроводів та подальше сортування сміття. Окрім того, початок будівництва дошкільного навчального закладу в с. Зміїнець на 160 дітей, створення сільського ринку в с. Княгининок.

Глобальне завдання, яке ставить перед собою голова ОТГ, - створення нових робочих місць. Тому в перспективі – будівництво заводу по шовковій заморозці ягід на 300 працюючих та підприємства з виробництва туалетного паперу.

– Ми на два роки розпланували стратегію розвитку громади, якої чітко дотримуємося. Маленькою Європою ми вже стали, тепер в нас інший щабель: щоб кожен житель громади відчував себе в безпеці, щоб він мав робоче місце, щоб він їздив за кордон лише відпочивати. І щиро запрошую до нас в гості, – підсумувала голова Княгининівської ОТГ.

Слід зазначити, що захід такого формату проводять вперше на Волині. Його ініціатором став Президент України Петро Порошенко, який під час Ради регіонального розвитку доручив представникам  регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. Відтак, у Луцьку на засіданні Волинської Ради регіонального розвитку під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Савченка обговорили досягнення за останні кілька років та перспективи розвитку майбутнього області.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

За матеріалами www.voladm.gov.ua